Yüzünü Satana 750 bin TL verecekler! Yüzünü Satana 750 bin TL verecekler!

Gönderen: Kaan   Tarih: 2019-12-06 10:39 Kategori: teknoloji | Okundu: 1903

Teknoloji Haberleri ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Robot teknolojisindeki gelişmeler baş döndürücü bir hızla ilerlerken bir teknoloji firması 750 bin TL ücretle robotları için yüz arıyor.


Teknoloji dünyasındaki ilerleme ve gelişme tam anlamıyla baş döndürücü. Akıllı insanlar her gün bugünümüzü veya yarınımızı değiştirecek bir buluşa imza atıyor. İsmi açıklanmayan bir teknoloji firması yaşlı insanların hayatlarını kolaylaştıracak bir robot için devrim niteliğinde bir adım atmak üzere. Bu konuda kendilerine yardımcı olabilecek bir de yüz arıyorlar.

yüzünü satana 750 bin tl verilecek

Geomiq teknoloji firmasında çalışanlara ilginç bir teklif geldi. İsmi açıklanmayan bir robotik şirketi, üzerinde çalıştıkları son derece ilginç bir proje için Geomiq çalışanlarından yardım istedi. Geomiq şirketi imzalamış olduğu gizlilik anlaşması gereğince konu hakkında çok detaylı açıklamalar yapmasalar da robot endüstrisi büyük bir değişimin eşiğinde. Gizemli robotik firması, bir robotun yüzü olabilecek kadın ve erkekler arıyor. Yani seçilen kişilerin yüzleri kopyalanacak ve üretilecek olan binlerce robotta kullanılacak, bir başka deyişle kazanan kişinin binlerce robot ikizi olacak. Bunun ne kadar acayip bir durum olduğunu tasarımcılar da biliyor olacak ki yüzünüzün telif haklarını almak için size yaklaşık olarak 750 bin TL (130 bin dolar) öneriyorlar. Tabii ki bunun için yüzünüzün insanların ilk bakışta güvenebileceği, sıcak ve dostane bir yüz olması gerek. Üstelik bunun için ABD’de falan yaşamanız da gerekmiyor, sadece yüzünüzü [email protected] adresine yollamanız yeterli.

Şirket bu olayı çok fazla duyurmak niyetinde değil, bu yüzden proje hakkındaki bilgiler oldukça kısıtlı ve ismi bile hala gizli. Ancak yakın zamanda projenin halka açıklanacağını, böylelikle tam da istedikleri gibi bir yüzü bulabileceklerini düşünüyorlar.

YÜZÜNÜZ NEREDE KULLANILACAK?

robotik kodlama

Bu robotlar yaşlı insanlar için bir nevi sanal arkadaş olacaklar ve üretimine de gelecek yıl başlanacak. Sızan bilgilere göre bu proje üzerinde yaklaşık 5 yıldır çalışılıyor ve arkasında son derece ciddi ve güçlü bir yatırımcı ordusu var. Yani bu projenin gerçekleşmesi neredeyse garanti gibi diyebiliriz, günün birinde arkadaşça yüzleri olan bir robot ordusu göreceğimiz kesin.

İKİNCİ AŞAMAYA GEÇERSENİZ PROJE SİZE TÜM DETAYLARI İLE ANLATILACAK

robot yüz nakli

İkinci aşamaya geçen insanlara projenin tüm detayları anlatılacak, yani kafanızda hiç soru işareti kalmayacak. Eğer yüzünüzün samimi, sıcak, dostane ve güven verici olduğunu düşünüyorsanız yukarıdaki adrese fotoğraflarınızı gönderebilirsiniz. Kim bilir belki de binlerce robot tıpkı sizin gibi görünür.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


Dünyanın ilk ekran altı kameralı telefonu ZTE'den geliyor!
Dünyanın ilk ekran ...
2020 Ağustos ayının en ucuz sıfır arabalar listesi!
2020 Ağustos ayının...
Samsung Galaxy M21'in özellikleri ve fiyatı
Samsung Galaxy M21'...
Instagram biyometrik verilerinizi topluyor!
Instagram biyometri...
Xiaomi telefonlarda önceden yüklü uygulamaları kaldırın
Xiaomi telefonlarda...
İkinci el araç fiyatları her hafta artıyor
İkinci el araç fiya...

Bu Kategoride Çok Okunanlar

FACEBOOK'DA TAKİP ET

BUNLAR İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR