WhatsApp, Yeni Bir Gizlilik Özelliğini Kullanıma Sundu WhatsApp, Yeni Bir Gizlilik Özelliğini Kullanıma Sundu

Gönderen: Kaan   Tarih: 2019-11-06 18:20 Kategori: mobil | Okundu: 611

Mobil Teknoloji ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Dünyanın en çok tercih edilen anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, hangi kişilerin sizi gruplara ekleyebileceğini belirlemenizi sağlayan yeni ayar seçeneğini bugün itibarıyla platforma dahil etti.


ABD’li sosyal medya devi Facebook’un servislerinden biri olan WhatsApp, yediden yetmişe herkesin kullandığı bir haberleşme uygulaması. Dünya çapında 2 milyara merdiven dayayan aktif kullanıcı sayısıyla popülerliğini her geçen gün artırmaya devam eden platform, yıllardır beklenen bir özelliği nihayet kullanıcılarla buluşturdu. 

WhatsApp’ın bugün itibarıyla yayınladığı özellik sayesinde, artık hangi kişilerin sizi gruplara ekleyebileceğini seçebileceksiniz. Söz konusu yenilik, bu yılın başlarında ortaya çıkan bir başka gizlilik özelliğini takip ediyor.

İlk olarak Hindistan’da test edilen yenilik, 'Hiç Kimse', 'Kişilerim' ve 'Herkes' olmak üzere kimlerin sizi gruplara ekleyebileceğini seçmenize imkan tanıyordu. WhatsApp’ın bunu takiben yayınladığı yeni gizlilik özelliği ise kullanıcıların gruplar üzerinde hakimiyetini çok daha artıracak türden.

whatsapp gizlilik

Yeni özellik, tanımadığımız veya konuşmadığınız kişilerin sizi rastgele gruplara eklemesini engelliyor. Diğer bir deyişle, hangi kişilerin sizi gruplara ekleyebileceğini belirlemenize olanak sağlıyor. 

Söz konusu ayarı aktif hale getirmek oldukça basit. Öncelikle telefonunuzda WhatsApp'ı açın ve Ayarlar> Hesaplar> Gizlilik bölümüne gidin. Gruplar sekmesine girdikten sonra kimlerin sizi WhatsApp grubuna ekleyebileceğini seçebilirsiniz.


Kaynak: https://www.webtekno.com/whatsapp-grup-gizlilik-secenegi-h79272.html


Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


'AKINCI' belgeselini izlemedim diyorsanız şimdi izleyin
'AKINCI' belgeselin...
Bill Gates'in korkunç itirafları! - Arslan BULUT
Bill Gates'in korku...
Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom'dan açıklama geldi
Turkcell, Vodafone ...
Mark Zuckerberg, dünyanın en zengin 3. insanı oldu
Mark Zuckerberg, dü...
Google Chrome, Kripto para madenciliği yapan reklamları engelliyor
Google Chrome, Krip...
Facebook Shops ile işletmeler ürünlerini direkt kullanıcılara satacak
Facebook Shops ile ...