WhatsApp fotoğrafları kendi kendine silinecek! WhatsApp fotoğrafları kendi kendine silinecek!

Gönderen: Kaan   Tarih: 2020-09-22 18:14 Kategori: mobil | Okundu: 255

Mobil Teknoloji ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

WhatsApp, Snapchat'in süresi dolan medya özelliğinin bir benzerini kullanıcılarına getiriyor. WhatsApp Beta Android 2.20.201.1 sürümünde görülen bu özellik ile birlikte WhatsApp fotoğrafları kendi kendine silinecek. Süresi dolan medya özelliğinin işleyişi ise biraz farklı.


WhatsApp'ın kendi kendine silinen mesajlar üzerinden çalıştığı daha önce birçok kez gündeme gelmişti. Bu yeniliğe göre gönderilen bazı WhatsApp mesajları, önceden belirlenen süresi (1 saat, 1 gün vs gibi) dolduğunda kendi kendine silinecekti. WhatsApp, henüz bu özelliği için yeni bir açıklama yapmadı. Fakat WABetaInfo'nun WhatsApp Beta Android 2.20.201.1 sürümünde görüntülediği bir özellik, WhatsApp'ın kendi kendine silinen mesajları farklı bir forma dönüştürdüğünü gösterdi; Süresi dolan fotoğraflara.

WhatsApp'tan kullanıcılarına yeni özellik!

WHATSAPP FOTOĞRAFLARI KENDİ KENDİNE SİLECEK

Süresi dolan WhatsApp medya özelliğini WABetaInfo keşfetti. Ünlü sitenin iddialarına göre bu özellik ile birlikte WhatsApp fotoğrafları kendi kendine silinebilecek. Fakat herhangi bir süre sınırı olmayacak. Yani medyalar, 1 saat sonra veya 1 gün sonra kaybolsun diye işaretlenmeyecek. Kullanıcılar, gönderilen medya içeriğini alıp sohbet menüsünden çıkınca söz konusu medya silinecek. Böyle bir durumda o medyaya bir daha erişmek mümkün olmayacak. Örnek verecek olursak, bu yol ile arkadaşınıza minnoş bir kedi fotoğrafı attığınızda arkadaşınız bu fotoğrafı görüp sohbet bölümünden çıkarsa, bu fotoğrafı bir daha göremeyecek. Süresi dolan medya fotoğrafları, WhatsApp medya butonunun yanında özel bir butona sahip olacak.

WhatsApp süresi dolan medya

KARŞI TARAF SÜRESİ DOLAN MEDYAYI ANLAYACAK

WhatsApp kullanıcıların gönderilen fotoğrafın silinecek bir fotoğraf olduğunu anlaması için de bazı değişiklikler yapacak. Bunun için gönderilen medyaya yeni bir simge ekleyecek olan WhatsApp, böylece kullanıcıya gönderilen medyanın silinebilir medya olduğunu gösterecek.

WhatsApp süresi dolan fotoğraflar

WHATSAPP'IN YENİ ÖZELLİĞİ NE ZAMAN KULLANIMA SUNULACAK?

WhatsApp süresi olan medya özelliğini ne zaman kullanıma sunacak belli değil. Ancak yeni özellik, şimdilik test aşamasında. Test aşamasının bitmesiyle birlikte WhatsApp'ın bu özelliği WhatsApp iOS ve WhatsApp Android sürümlerine getirmesi olası görünüyor. Fakat özelliğin biraz daha gelişmesi gerekiyor gibi bir izlenimi var.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


HTC Desire 20+ tanıtıldı
HTC Desire 20+ tanı...
Yarış Pilotu Renee Gracie cinsel içerikli siteden Servet kazanıyor!
Yarış Pilotu Renee ...
Netflix, Türkiye'deki Yeni Projelerini Açıkladı
Netflix, Türkiye'de...
WhatsApp Web yeni özelliği ile Skype'a rakip olabilir!
WhatsApp Web yeni ö...
SSC Tuatara dünyanın en hızlı otomobili oldu
SSC Tuatara dünyanı...
Salgın nedeniyle ertelenen popüler filmler
Salgın nedeniyle er...
Flutter Nedir? Flutter Özellikler
Flutter Nedir? Flut...
Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama 2020
Ücretsiz Kredi Notu...
Aksiyon Dolu Jiu Jitsu'nun Fragmanı Yayınlandı
Aksiyon Dolu Jiu Ji...
Apple’ın 20W USB-C güç adaptörü satışa çıktı
Apple’ın 20W USB-C ...