Volvo, Otonom araçlar üretmek için yeni bir şirket kurdu Volvo, Otonom araçlar üretmek için yeni bir şirket kurdu

Gönderen: Kaan   Tarih: 2019-10-19 10:19 Kategori: otonom | Okundu: 971

Otonom ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Volvo, taşımacılığa odaklanan otonom araçlar üretmek için yeni bir şirket kurdu


Ocak 2020'de resmiyet kazanacak olan Volvo Autonomous Solutions, otonom ulaşım çözümlerinin geliştirilmesi, ticarileştirilmesi ve satışının hızlandırılmasına odaklanacak.

Volvo Group, otonom ulaşım araçlarına odaklanacak olan yeni bir işletme kurdu. İşletme kapsamında üretilecek otonom araçların, madencilik, limanlar taşımacılığı ve lojistik gibi endüstrilerde faaliyet göstermesi bekleniyor, 

Bu arada Volvo'nun hali hazırda bu sektörlerde otonom teknoloji kullandığını belirtmekte fayda var. Gothenburg'taki limanlardan birinde kullanılan Volvo'nun ürettiği sürücüsüz araçlar, aynı şekilde birkaç maden ve taş ocağında da hizmet veriyor. 

Otonom araçların sadece son kullanıcılar tarafından değil aynı zamanda bu tarz sektörlerde de aktif olarak kullanılması, Volvo'yu endüstriyel olarak hizmet veren bir işletme kurmaya teşvik etmiş olabilir.

Volvo Autonomous Solutions ismindeki bu yeni şirket, otonom ulaşım çözümlerinin geliştirilmesi, ticarileştirilmesi ve satışının hızlandırılmasına odaklanacak. Şirketin,  büyük miktarlarda mal ve malzemenin, önceden tanımlanmış güzergahlarda taşınmasını sağlayacağını da ekleyelim.

Müşterilerden bu sektör odağında çok fazla soru aldığını belirten Volvo Group’un Başkanı ve CEO'su Martin Lundstedt, sektörün büyümesine yönelik beklentilerinin müşterilerin geri bildirimleriyle oluştuğunu dile getirdi. 

Son olarak Volvo Autonomous Solutions'ın 2020'nin Ocak ayına kadar Volvo Group'un altında faaliyet gösteren resmi bir şirket olarak konumlanmayacağını ekleyelim. Yine de şirket bu yeni yapı için yönetim kadrosu arayışı içine girdi. Önümüzdeki dönemde, Tıpkı Tesla'nın otonom tırları gibi Volvo'nun da lojistik araçlarını yollarda göreceğimizi söylemek mümkün. Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


'AKINCI' belgeselini izlemedim diyorsanız şimdi izleyin
'AKINCI' belgeselin...
Bill Gates'in korkunç itirafları! - Arslan BULUT
Bill Gates'in korku...
Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom'dan açıklama geldi
Turkcell, Vodafone ...
Mark Zuckerberg, dünyanın en zengin 3. insanı oldu
Mark Zuckerberg, dü...
Google Chrome, Kripto para madenciliği yapan reklamları engelliyor
Google Chrome, Krip...
Facebook Shops ile işletmeler ürünlerini direkt kullanıcılara satacak
Facebook Shops ile ...