Volvo, Otonom araçlar üretmek için yeni bir şirket kurdu Volvo, Otonom araçlar üretmek için yeni bir şirket kurdu

Gönderen: Kaan   Tarih: 2019-10-19 10:19 Kategori: otonom | Okundu: 1118

Otonom ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Volvo, taşımacılığa odaklanan otonom araçlar üretmek için yeni bir şirket kurdu


Ocak 2020'de resmiyet kazanacak olan Volvo Autonomous Solutions, otonom ulaşım çözümlerinin geliştirilmesi, ticarileştirilmesi ve satışının hızlandırılmasına odaklanacak.

Volvo Group, otonom ulaşım araçlarına odaklanacak olan yeni bir işletme kurdu. İşletme kapsamında üretilecek otonom araçların, madencilik, limanlar taşımacılığı ve lojistik gibi endüstrilerde faaliyet göstermesi bekleniyor, 

Bu arada Volvo'nun hali hazırda bu sektörlerde otonom teknoloji kullandığını belirtmekte fayda var. Gothenburg'taki limanlardan birinde kullanılan Volvo'nun ürettiği sürücüsüz araçlar, aynı şekilde birkaç maden ve taş ocağında da hizmet veriyor. 

Otonom araçların sadece son kullanıcılar tarafından değil aynı zamanda bu tarz sektörlerde de aktif olarak kullanılması, Volvo'yu endüstriyel olarak hizmet veren bir işletme kurmaya teşvik etmiş olabilir.

Volvo Autonomous Solutions ismindeki bu yeni şirket, otonom ulaşım çözümlerinin geliştirilmesi, ticarileştirilmesi ve satışının hızlandırılmasına odaklanacak. Şirketin,  büyük miktarlarda mal ve malzemenin, önceden tanımlanmış güzergahlarda taşınmasını sağlayacağını da ekleyelim.

Müşterilerden bu sektör odağında çok fazla soru aldığını belirten Volvo Group’un Başkanı ve CEO'su Martin Lundstedt, sektörün büyümesine yönelik beklentilerinin müşterilerin geri bildirimleriyle oluştuğunu dile getirdi. 

Son olarak Volvo Autonomous Solutions'ın 2020'nin Ocak ayına kadar Volvo Group'un altında faaliyet gösteren resmi bir şirket olarak konumlanmayacağını ekleyelim. Yine de şirket bu yeni yapı için yönetim kadrosu arayışı içine girdi. Önümüzdeki dönemde, Tıpkı Tesla'nın otonom tırları gibi Volvo'nun da lojistik araçlarını yollarda göreceğimizi söylemek mümkün. Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


Hyundai i10 2020 özellikleri ve fiyatı
Hyundai i10 2020 öz...
Kredi kartları ve banka kartlarında değişiklik!
Kredi kartları ve b...
Apple, iOS 13.7'ye geri dönmeyi durdurdu!
Apple, iOS 13.7'ye ...
Renault Arkana yakında Türkiye’de!
Renault Arkana yakı...
Hızlı ve Öfkeli 9’un vizyon tarihi belli oldu!
Hızlı ve Öfkeli 9’u...
Hızlı ve Öfkeli 9 uzayda geçecek
Hızlı ve Öfkeli 9 u...
Yapay zeka artık insan gibi davranıyor!
Yapay zeka artık in...
Realme Watch fiyatı ve özellikleri ile dikkat çekti
Realme Watch fiyatı...
Nokia 2.4 ve Nokia 3.4 tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatları
Nokia 2.4 ve Nokia ...
Hyundai Tucson özellikleri ve fiyatı
Hyundai Tucson özel...