UBER, Türkiye'de Vergi Vermeye Başladı UBER, Türkiye'de Vergi Vermeye Başladı

Gönderen: Kaan   Tarih: 2018-10-09 15:25 Kategori: internet | Okundu: 462

Taksiciler Şokda: UBER, Türkiye'de Vergi Vermeye Başladı

İnternet Haberleri ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Vergi vermeden para kazandığı gerekçesiyle eleştirilerin ve saldırıların merkezinde olan UBER, Türkiye'deki faaliyetleri için vergi vermeye başladı.


Uluslararası VIP taşımacılık servisi UBER, Türkiye’de hizmet vermeye başladığından bu yana başta taksiciler olmak üzere taşımacılık hizmeti veren hemen her türlü ulaşım servisinin bir numaralı hedefi haline geldi.

Müşterilerini bir bir UBER’e kaptıran taksiciler, yerel birimlerden Cumhurbaşkanı’na kadar konuya çözüm getirebilecek herkesten destek istediler. UBER’in bu denli tartışılmasındaki en büyük neden ise vergi vermemesi olarak gösterildi.

Birkaç hafta önce T.C. Maliye Bakanlığı onaylı elektronik fatura sistemine geçiş yaptığını duyuran UBER, Türkiye’deki faaliyetlerini durdurmayı kesinlikle düşünmediklerini dile getirerek kullanıcılarının içini rahatlatmıştı.

uber vergi dairesi

HaberTürk tarafından paylaşılan bir belgeye göre vergi tartışmalarına da bir son getirmek isteyen UBER, Amsterdam/Hollanda adresiyle Maslak Vergi Dairesi’ne kaydoldu ve Türkiye’deki faaliyetlerinden kazandığı %20’lik komisyon için vergi ödemeye başladı.

Bu gelişme ile birlikte UBER ile ilgili vergi tartışmaları sona ermiş oldu. Muhtemelen taksicilerin UBER karşıtı tavırları ve saldırıları devam edecektir ancak UBER’in Türkiye’deki faaliyetlerini resmi hale getirmesi, UBER muhaliflerinin sesinin azalmasına neden olacak.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


Giyilebilir klima Sony Reon Pocket satışa sunuldu!
Giyilebilir klima S...
Prizi Unutturan Telefon Çıktı
Prizi Unutturan Tel...
53 uygulama iPhone panosuna erişiyor!
53 uygulama iPhone ...
iOS 14 yenilikleri belli oldu! iOS 14 ne zaman gelecek?
iOS 14 yenilikleri ...
Skoda Octavia G-Tec tanıtıldı!
Skoda Octavia G-Tec...
Google haber içeriği başına ödeme yapacak!
Google haber içeriğ...