Telefondan Kaldırmanız Gereken 10 Uygulama (Android) Telefondan Kaldırmanız Gereken 10 Uygulama (Android)

Gönderen: Kaan   Tarih: 2019-01-30 13:28 Kategori: mobil | Okundu: 1082

Telefonunuzdan Acilen Kaldırmanız Gereken 10 Uygulama Türü (Android)

Mobil Teknoloji ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Mobil uygulama dünyasında çok fazla seçenek var, bu seçenekler gün geçtikçe artıyor. Eğer cihazınızın sağlığını, verilerinizin güvenliğini gözetiyorsanız bazı kategorideki uygulamaları asla yüklememeniz gerekiyor. Üstelik bu konuda işletim sistemi ayrımı da bulunmuyor.


Her gün düzenli olarak kullandığınız kaç çeşit uygulama var? Dahil olduğunuz kullanıcı kategorisine göre bu rakam değişebilir. O zaman şöyle soralım: Telefonunuzdaki uygulamaları ne için yüklüyorsunuz? İşte bu sorunun cevabı, doğrudan cihazınız ve sizinle ilgili durumları ortaya koyuyor. 

2018’de zirve yapan veri güvenliği endişelerini çoğu kişi ciddiye almıyor. Yakın zamanda kişisel verilerimiz bizim için büyük endişe kaynağı olacaklar, giderek daha fazla insan bu konuya önem verecek.

Diğer taraftan kötü niyetli mobil uygulamaların cihaz sağlığını ciddi şekilde tehdit ettiklerini de söylemek gerek. Eğer şarjınız çabuk bitmeye, telefonunuz durup dururken kapanmaya başladıysa arkasında muhtelemelen gözünüzden kaçan bir uygulamanın parmağı var demektir. 

Uygulama yapmak ve yayınlamak emek istiyor. Android ve iOS platformları güvenlik açısından farklı seçenekler, farklı niteliklere sahip uygulamalar sunsalarda önemli bir detay var. İyi bir geliştirici, eğer amacı kötüyse hem Apple’ı hem de Google’ı manipüle edebiliyor. Peki o halde ne yapacağız? Cihazımıza zarar verecek, verilerimizi çalacak uygulama türlerinden uzak duracağız. 

Kesinlikle uzak durmanız gereken uygulama çeşitlerini derledik. 

  • Önemli Not: Bu listede yer alan uygulamalar, bulundukları başlık altında bahsedilen riskleri taşımaktadırlar. Kullanma özgürlüğü yine siz kullanıcılara aittir. Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


WhatsApp, Reklam Hakkında Geri Adım Attı
WhatsApp, Reklam Ha...
Atatürk tasarladı Danimarka uyguladı
Atatürk tasarladı D...
IPTV ile Korsan Maç Yayını Yapan ve İzleyenlere Hapis Cezası
IPTV ile Korsan Maç...
Wikipedia ile ilgili flaş gelişme Wikipedia açılacak mı?
Wikipedia ile ilgil...
2020 İlk Google Algoritma Güncellemesi Duyuruldu
2020 İlk Google Alg...
2020 Oscar adayları açıklandı! İşte "yılın en iyisi" olmak için yarışacak filmler
2020 Oscar adayları...