SSC Tuatara dünyanın en hızlı otomobili oldu SSC Tuatara dünyanın en hızlı otomobili oldu

Gönderen: Kaan   Tarih: 2020-10-20 13:28 Kategori: otomobil | Okundu: 409

Otomobil Dünyası ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

SSC Tuatara, Koenigsegg Agera RS'e ait dünyanın en hızlı otomobili rekorunu kırdı. ABD’nin Güney Nevada'daki 160 Eyalet Yolu'nda gerçekleştirilen hız rekoru denemelerinde SSC Tuatara, 532.9 km/s hıza ulaşmayı başardı.


Dünyanın en hızlı otomobili rekoru, Koenigsegg Agera RS'e aitti. Otomobil, 447 km/s ortalama hızla bu rekoru elinde bulunduruyordu. Ancak ABD'li otomobil üreticisi SSC, ürettiği en hızlı otomobil olan SSC Tuatara'nın dünyanın en hızlı otomobil rekorunu kırdığını öne sürdü. Bu iddia, otomobilseverlerin tüm dikkatini SSC'den veya Guinness'ten gelecek resmi açıklamalara yöneltti. Resmi açıklama bir kenara, SSC Tuatara'nın rekoru nasıl kırdığını gösteren video dahi yayınlandı.

SSC Tuatara dünyanın en hızlı otomobili

SSC TUATARA DÜNYANIN EN HIZLI SERİ ÜRETİM OTOMOBİLİ OLDU

Top Gear YouTube kanalı, SSC Tuatara'nın dünyanın en hızlı otomobil rekorunu kırdığını anları bir video halinde paylaştı. Videoda SSC Tuatara, 532.9 km/s hıza ulaşmayı başardı. Ortalama olarak ise 508.7 km/s hız sunan Tuatara, böylece Koenigsegg Agera RS'e ait olan dünyanın en hızlı seri otomobili rekorunu kırdı. Rekor denemesi, ABD’nin Güney Nevada'daki 160 Eyalet Yolu'nda gerçekleştirildi. Rekoru kıran otomobilin kokpitindeki pilot Oliver Webb ise “Orada kesinlikle fazlası vardı. Daha iyi koşullarla daha hızlı olabileceğimizi biliyorum.” dedi ve otomobilin daha iyi koşullarda kendi rekorunu daha yüksek bir hızla egale edebileceğinin sinyalini verdi.

SSC TUATARA NELER SUNUYOR?

SSC Tuatara, 1750 beygirlik bir güce sahip. Hiper otomobil klasmanında olan Tuatara, çift turbo desteki 5,9 litrelik bir V8 motor ile geliyor. Otomobil tam 1735 Nm tork üretebiliyor. Tüm bunlara rağmen hiper otomobilin toplam ağırlık değeri sadece 1.247 kilogram.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


Elon Musk'tan Mars müjdesi!
Elon Musk'tan Mars ...
Uygun fiyatlı ZTE Blade V2021 geliyor
Uygun fiyatlı ZTE B...
Xperia 1 II için Android 11 güncellemesi müjdesi
Xperia 1 II için An...
Yeşilçam’ın nerede duysanız tanıyacağınız 20 repliği!
Yeşilçam’ın nerede ...
Çıplak çizme tanıtımı!
Çıplak çizme tanıtımı!
ABD ordusunda Tom Cruise’lu Top Gun filmine veto!
ABD ordusunda Tom C...
Corona hastalarına nikotin bandı uygulayacaklar!
Corona hastalarına ...
Google Task Mate uygulaması ile para kazandıracak!
Google Task Mate uy...
Honor Watch GS Pro Türkiye'de satışa çıktı!
Honor Watch GS Pro ...
İnsanlarda yaşlanma sürecini tersine çevirmeyi başardık!
İnsanlarda yaşlanma...