Scarface (Yaralı Yüz) Tony Montana kimdir? Scarface (Yaralı Yüz) Tony Montana kimdir?

Gönderen: Kaan   Tarih: 2019-11-12 12:40 Kategori: film-tanitim | Okundu: 244

Film Haberleri ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Sinema tarihinin unutulmazlarından olan Scarface (Yaralı Yüz) filminin ana karakteri Tony Montana, Nusret Gökçe'nin ABD’de süren davasında eski çalışanlarının ifadelerinden sonra gündeme geldi. Tony Montana karakterini filmde, usta aktör Al Pacino canlandırmıştı.


Tony Montana Kimdir

Salt Bae hareketiyle ünlenen Nusret Gökçe, bir süredir ABD’deki restoranının eski çalışanlarıyla davalık. ABD’deki restoranının eski çalışanları Nusret Gökçe’nin kendisini Tony Montana zannettiğini hatta onun gibi hareket ettiğini mahkemede söyledi. Al Pacino’nun başrolünü üstlendiği Scarface (Yaralı Yüz) filmine karşı Nusret’in takıntılı olduğunu dile getirdiler. Nusret Gökçe’nin tarzında da Tony Montana esintileri bariz bir şekilde görülmekte.

TONY MONTANA KİMDİR?

1932 tarihli kült filmin Brian De Palma tarafından yeniden çevrilmiş hali olan Scarface’in senaryosunu Oscar’lı yönetmen ve senarist Oliver Stone yazdı. Tony Montana’yı ise Al Pacino canlandırıyor.

Antonio "Tony" Montana, 1983 yılında Brian De Palma tarafından beyazperdeye aktarılan Yaralı Yüz filminde Al Pacino tarafından canlandırılan film karakteridir. Filmde, Amerika Birleşik Devletleri'ne gelen Kübalı politik bir suçlu olan Tony Montana'nın girdiği yeraltı dünyasında yaşadıkları anlatılmaktadır. Bulaşıkçı olarak başladığı iş yaşantısı sonraları karanlık bir dünyaya kayan ‘Montana’ karakteri geldiği yerden daha yükseklere ulaşmak için iddialı, cesur girişimlerde bulunuyordu. Zirve hırsı yüzünden sürekli suç işliyordu. Al Pacino'nun canlandırdığı Tony Montana Miami'de hızlı bir şekilde yükselmiştir. Tony Montana karakteri aslında Al Capone adlı mafya liderinden esinlenmiştir.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


Doğduğun Ev Kaderindir dizisinden ilk fragman yayınlandı!
Doğduğun Ev Kaderin...
Borsa İstanbul 20 ayın zirvesini gördü
Borsa İstanbul 20 a...
Yüzünü Satana 750 bin TL verecekler!
Yüzünü Satana 750 b...
Turknet, YAPA ile 100 MBPS Hızlı İnternet Hizmeti Verecek
Turknet, YAPA ile 1...
Türkiye'nin En İyi Uygulama ve Oyunları Açıklandı
Türkiye'nin En İyi ...
Sigara satışında tek paket dönemi yarın başlıyor! (05.12.2019)
Sigara satışında te...

Bu Kategoride Çok Okunanlar

FACEBOOK'DA TAKİP ET

BUNLAR İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR