Papara Card Nedir? Nasıl Para Yüklenir? Papara Card Nedir? Nasıl Para Yüklenir?

Gönderen: Kaan   Tarih: 2019-06-21 16:12 Kategori: ekonomi | Okundu: 480

Ekonomi ve Finans ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Papara Card Nasıl Para Yüklenir?


Papara Card Nedir? Nasıl Para Yüklenir? Paradan iyisi sloganı ile yola çıkan Papara, ülkemizde binlerce kişinin finansal işlemlerinde güvenilir bulduğu bir kurumdur. Paypall gibi dünya genelinde kullanılan sistemin ülkemizden çekilmesinin hemen ardından gündeme gelmeye başlayan Papara, kişilerin ücretsiz bir şekilde para gönderme, alışveriş yapma ya da banka hesabı olmadan da para transferi yapabilmelerine olanak sağlamaktadır. Bununla birlikte, kişilerin Papara hizmetlerindeki memnuniyetlerini arttırmak, onların ATM noktalarından da etkili bir şekilde hizmet almasını sağlamak ve alışverişlerinde de kullanabilmeleri amacıyla Papara Card geliştirilmiştir. Bu kart, bankalar tarafından verilen hesap kartları ile aynı özelliklere sahiptir.

Papara Card Nedir?

Master Card özelliği ile geliştirilen bu hesap kartı, sadece Türkiye’de değil, Master Card anlaşması bulunan yurtdışı firmalarında da kullanım sağlamaktadır. Yurtdışında yapılacak alışverişlerde ise, daha düşük komisyon oranları ile işlem yapmanız mümkündür.

Papara Card Nasıl Alınır?

Papara Card Nasıl Alınır? Papara tarafından kişilerin hesaplarına doğrudan erişebilmelerini sağlayan bu Card için başvurular oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır. Başvuru yapmak isteyen kişiler, ilk olarak internet üzerinden herhangi bir masrafa gerek olmadan hesap açmanız gerekmektedir. Papara hesabı açılabilmesi için, 18 yaş zorunluluğu bulunmamaktadır. Kişilerin 13 yaşını doldurmuş olmaları, hesap açabilmeleri için yeterlidir.

Sizden istenen bilgileri girdikten sonra, anında Papara hesabınızı açabileceksiniz. Bunun sonrasında, hesabınızın onaylanması ve günlük işlem hacminizin 50 bin TL’ye kadar çıkarılabilmesi için e-mail adresinize giriş yaparak, hesabınızı onaylamanız gerekmektedir.

Papara hesabını açan ve onaylayan kişiler, alışverişlerinde kolaylıkla kullanabilecekleri kartlarına sahip olabilmek için, mobil cihazlarına Papara uygulamasını indirmesi ya da bilgisayar ortamından Papara hesabına giriş yapması gerekmektedir. Hesabına erişen kişiler ise, karşılarına çıkan menüden anında başvurularını yapabilecek ve ortalama 10 gün içerisinde Papara hesaplarına bağlı olan kartlarına ulaşabilecekler.

Papara Card Ücreti Ne Kadar?

Papara Card Ücreti Ne Kadar? Papara Card sahibi olmak isteyen kişiler, ücret konusunda bazı merak ettikleri konuları araştırmaktadırlar. Öncelikle belirtmeliyiz ki, Papara hesabınıza erişmenizi sağlayan bu kart için belirli bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Hem kartın alınması hem de kullanımı sırasında ödenmesi gereken ücretleri şu şekilde açıklayabiliriz.

 • Kart başvurusu için 9,99 TL ücret ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca, kartı kullanmaya başladığınız andan itibaren, her ay kart ücreti olarak da 1 TL ödemeniz gerekmektedir.

 • Türkiye’deki tüm ATM noktalarından kartınız ile bakiye sorgulaması yapmak isterseniz, 0,50 TL ücret ödemeniz gerekmektedir.

 • ATM’lerden 300 TL ve üzerinde para çekimi yapmak isterseniz %2 + 1 TL ödeme yapmanız gerekecektir.

 • Yurtdışında yapılacak ve 500 TL’ye kadar olan para çekimlerinde 5 TL komisyon alınmaktadır.

 • Yurtdışında yapılacak 500 TL üzerindeki para çekimlerinde ise, %1 komisyon alınacaktır.

 

Oldukça düşük oranlarda yapılacak olan komisyon ödemeleri, hem yurtiçi hem de yurtdışı işlemlerinde geçerlidir. Herhangi bir kredi kartı özelliği olmadığından dolayı, kişilerin harcamalarında ya da para transferi işlemlerinde Papara’yı kullanabilmeleri için, para yatırmaları gerekmektedir. Para yükleme işlemi ise hem ATM’lerden, hem anlaşmalı noktalardan hem de EFT ile kolayca yapılabilmektedir.

Papara Card’a Nasıl Para Yüklenir?

Papara Card’a Nasıl Para Yüklenir? Papara Card sahibi olan kişiler ya da doğrudan mobil ortamda Papara hesapları ile işlem yapan kişiler, ATM, anlaşmalı noktalar ya da havale ile kolayca para yükleyebilmektedir. Kişilerin daha kolay bir şekilde işlem yapabilmesi için ilk olarak ATM’den yapılacak para yatırma işleminin nasıl yapılması gerektiğine bakalım.

 • ATM’den para yatırabilmeniz için ilk olarak Papara hesabınıza giriş yapmalısınız.

 • Hesabınızdan önce Para Yükle sonra da ATM seçeneğine tıklayın.

 • Burada karşınıza Papara’nın çalışmakta olduğu bankalar listelenecektir. Size en yakın ATM hangi bankanınsa onu seçmelisiniz.

 • Banka seçiminin ardından size bir IBAN adresi verilecektir. Bu IBAN numarasına ATM’den Kartsız İşlemler menüsünden kolaylıkla para gönderebilirsiniz.

ATM üzerinden yapılacak olan işlemler görüldüğü gibi son derece kolaydır. Mobil ortamda yapacağınız havalelerde ise aşağıdaki gibi yöntem uygulamalısınız.

 • Papara hesabınıza giriş yaptıktan sonra, Para Yükle menüsüne giriş yapın.

 • Burada, hangi banka üzerinden havale yapacaksanız onu seçmelisiniz.

 • Banka seçiminin ardından sizlere bir IBAN adresi verilecektir. Bu IBAN adresini mobil uygulamada girerek, havale işlemini yapınız. Ayrıca, hesabınızdan para gönderirken açıklama kısmına da Papara hesap numaranızı yazmayı unutmayın.

Papara hesabınız ve hesabınıza bağlı kart ile sorunsuz işlem yapmak için yukarıdaki yöntemler ile kolayca para yükleyebilirsiniz.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


Venue, Twitter'a rakip olmaya hazırlanıyor
Venue, Twitter'a ra...
'AKINCI' belgeselini izlemedim diyorsanız şimdi izleyin
'AKINCI' belgeselin...
Bill Gates'in korkunç itirafları! - Arslan BULUT
Bill Gates'in korku...
Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom'dan açıklama geldi
Turkcell, Vodafone ...
Mark Zuckerberg, dünyanın en zengin 3. insanı oldu
Mark Zuckerberg, dü...
Google Chrome, Kripto para madenciliği yapan reklamları engelliyor
Google Chrome, Krip...