iOS, iPadOS ve tvOS 13.1 güncellemeleri hazır iOS, iPadOS ve tvOS 13.1 güncellemeleri hazır

Gönderen: Kaan   Tarih: 2019-09-25 17:28 Kategori: mobil | Okundu: 836

Mobil Teknoloji ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Aple iOS 13.1'i daha yeni piyasaya sürdü. Bu güncelleme, henüz güncellemediğiniz takdirde, birçok hata düzeltmesinin yanı sıra iOS 13'te yeni olanları da getiriyor . Daha istikrarlı bir telefon almak için iOS 13.1'e güncelleme yapmanızı öneririm.


Ancak hepsi bu kadar değil - iPadOS ve tvOS sonunda sırasıyla bugün de mevcut olan sırasıyla iPadOS 13.1 ve tvOS 13.1 ile sürüm 13.1'e geçiyorlar.

Güncelleme şu anda yayına girdi ve cihazınızdaki Ayarlar uygulamasında mevcut: iOS 13.1 iPhone 6s veya üstü, iPhone SE veya 7. nesil iPod touch ile uyumludur; iPadOS, 2014 veya sonrasında piyasaya sürülen tüm iPad, iPad mini ve iPad Pro ile uyumludur; TVOS 13.1 TVOS 12 çalıştırabilen herhangi bir Apple TV ile uyumludur.

Ayrıca bugün iPadOS ve tvOS sürümünün iPad ve Apple TV'de Apple Arcade'in lansmanını işaret ettiğini de belirtmek gerekir . Aylık 4,99 dolarlık abonelik ücreti karşılığında Apple cihazlarınızda onlarca oyuna erişebilirsiniz. Bu oyunları oynamak için PlayStation 4 veya Xbox One kontrol cihazını Apple cihazlarınızla eşleştirebilirsiniz.

Ama önce, cihazınızı yedekleyin. İPhone veya iPad'inizdeki Ayarlar uygulamasını açıp üstte ve ardından cihaz adınıza hesap bilgilerinize dokunarak iCloud yedeklemenizin güncel olduğundan emin olun. Ek olarak, iTunes'da elle yedekleme yapmak için (ya da her ikisini de gerçekten yapabilirsiniz) iOS cihazınızı bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz.

İTunes’taki yedeklemenizi şifrelemeyi unutmayın. Biri bilgisayarınızı hackerse çok daha güvenlidir. Ve şifreli yedeklemeler, kaydedilmiş şifreleri ve sağlık verilerini içerir. Bu şekilde, tüm çevrimiçi hesaplarınıza yeniden bağlanmak zorunda değilsiniz.

Bu yapıldıktan sonra, kuyruğa girmek için en kısa sürede Ayarlar uygulamasına gitmelisiniz. “Ayarlar”, ardından “Genel” ve ardından “Yazılım Güncelleme” ye gidin. Ardından “Güncelleme İsteği…” ni görmelisiniz. İndirme hazır olduğunda otomatik olarak indirmeye başlayacaktır.

İşte iOS 13'teki yeniliklerin kısa bir özeti. Bu yıl, karanlık moda ek olarak, her bir uygulamanın da bazı yaşam kalitesi güncellemeleriyle geliştirildiği anlaşılıyor. Fotoğraflar uygulaması, canlı fotoğrafları ve videoları otomatik yürütme, akıllı küratörlük ve daha sürükleyici bir tasarımla yepyeni bir galeri görünümü sunuyor.

Bu sürüm, “Apple ile oturum açın” adı verilen yeni bir kayıt seçeneği ve Bluetooth ve Wi-Fi onayı ve arka plan konum takibi için gizlilik açılır pencereleri sayesinde gizliliğe de büyük önem veriyor. Apple Maps artık, Etrafında Bak adı verilen etkileyici bir Google Sokak Görünümü benzeri bir özelliğe sahip. Sadece bir kaç şehirde kullanılabilir, ancak tavsiye ederim… etrafa bak, her şey 3B olduğu için.

Yeni bir sürümle birlikte Hatırlatmalar, birçok kişi güncellendi, Mesajlarınızla paylaşılan bir profil resmi belirleyebilen mesajlar, Daha iyi metin formatlama seçeneklerine sahip postalar, Adet döngüsü takibi ile sağlık, Masaüstüne benzer özelliklere sahip dosyalar, Yeni bir web sitesi ayarları menüsü vb. İçeren SafariYorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


Venue, Twitter'a rakip olmaya hazırlanıyor
Venue, Twitter'a ra...
'AKINCI' belgeselini izlemedim diyorsanız şimdi izleyin
'AKINCI' belgeselin...
Bill Gates'in korkunç itirafları! - Arslan BULUT
Bill Gates'in korku...
Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom'dan açıklama geldi
Turkcell, Vodafone ...
Mark Zuckerberg, dünyanın en zengin 3. insanı oldu
Mark Zuckerberg, dü...
Google Chrome, Kripto para madenciliği yapan reklamları engelliyor
Google Chrome, Krip...