Instagram Beğenileri Kaldırmaya Hazırlanıyor! Instagram Beğenileri Kaldırmaya Hazırlanıyor!

Gönderen: Kaan   Tarih: 2019-11-09 12:44 Kategori: sosyalmedya | Okundu: 514

Sosyal Medya ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Instagram, geçtiğimiz aylarda beğeni gizleme özelliği üzerinde çalıştıklarını ve bu özelliğin bazı ülkelerde test edilmeye başlandığını duyurmuştu. Şirket, bu özelliği farklı ülkelerde de denemeye başlayacak.


Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, birçok güncelleme ve yenilik ile birlikte kendini canlı tutmaya çalışıyor. Uygulamada son zamanlarda gerçekleşen bazı değişiklikler ise Instagram'ı olduğundan daha farklı bir hale getirerek yeni bir deneyim sağlamayı amaçlıyor.

Instagram Beğenileri Gizlemeye Başlıyor

Bundan birkaç ay önce Instagram, beğenilerin gizleneceğini belirten bir duyuru yapmıştı. Yapılan bu güncelleme ile artık atılan gönderilerdeki beğeniler yalnızca paylaşımı yapan kişiye gösterilecek ve bunun dışında kimse beğeni sayısını göremeyecek. Bu duyurunun üzerinden biraz zaman geçmesinden sonra Instagram, bildirim yerindeki 'Takip' sekmesini de kaldırarak uygulamayı daha kişisel bir platform haline getirmişti. Şimdi ise Instagram'ın beğeni gizleme özelliği, farklı ülkelerde denenmeye başlayacak.

7 ülkede test edilen özellik, dünyaya açılmaya hazırlanıyor

Instagram'ı daha kişisel bir platform haline getirecek ve hakkında fazlasıyla eleştiriye maruz bırakabilecek olan güncelleme, şu anda 7 ülkede test ediliyor. Kanada, İtalya, İrlanda, Japonya, Brezilya, Avustralya ve Yeni Zelanda'da test edilen özellik, yakın zamanda Amerika Birleşik Devletleri'nde de test edilmeye başlanacak ve şirketin bundan sonraki adımı, özelliği tüm dünya ülkelerinde test etmek olacak.

Özelliğin tam olarak bütün ABD eyaletlerinde test edilmeyeceğini belirten Instagram CEO'su Adam Mosseri, ülkenin yalnızca belirli eyaletlerinde bu özelliğin erişilebilir olacağını belirtti. Instagram'ın beğenileri gizleme girişiminden sonra Facebook da bu furyaya katılma kararı aldı ve beğenileri gizleme özelliğini Avustralya'da test etmeye başladı.

Instagram ve Facebook, dünyanın en büyük sosyal medya platformları olmasına rağmen artık yavaş yavaş kişisel bir platform haline gelmeye başladı ve bu durum sosyal medya fenomenlerini de etkileyebilir gibi duruyor. 


Kaynak: https://www.webtekno.com/instagram-begeni-gizleme-ozelligi-test-ediliyor-h79477.html


Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


'AKINCI' belgeselini izlemedim diyorsanız şimdi izleyin
'AKINCI' belgeselin...
Bill Gates'in korkunç itirafları! - Arslan BULUT
Bill Gates'in korku...
Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom'dan açıklama geldi
Turkcell, Vodafone ...
Mark Zuckerberg, dünyanın en zengin 3. insanı oldu
Mark Zuckerberg, dü...
Google Chrome, Kripto para madenciliği yapan reklamları engelliyor
Google Chrome, Krip...
Facebook Shops ile işletmeler ürünlerini direkt kullanıcılara satacak
Facebook Shops ile ...