Instagram'a Bilgisayardan Fotoğraf Yüklemek Mümkün! Instagram'a Bilgisayardan Fotoğraf Yüklemek Mümkün!

Gönderen: Kaan   Tarih: 2019-01-23 15:49 Kategori: sosyalmedya | Okundu: 485

Instagram'a masaüstü bilgisayardan fotoğraf yüklemek artık mümkün

Sosyal Medya ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Instagram’da masaüstü fotoğraf paylaşılabileceksiniz.


Basit bir numarayla Instagram'a masaüstü bilgisayardan fotoğraf yüklemek artık mümkün.

Instagram'da masaüstü fotoğraf paylaşabilecek

Instagram, tam fonksiyonel web uygulaması sunarak kullanıcılarını büyük bir yenilikle tanıştırdı. Yeni uygulama sayesinde akıllı telefonların web tarayıcıları kullanılarak, herhangi bir akıllı telefon uygulamasına ihtiyaç duyulmaksızın fotoğraf paylaşımı yapılabilecek. Ne var ki Instagram tarafından masaüstü tarayıcılar için herhangi bir seçenek sunulmuş değil. Fakat yine de basit bir yöntemle bilgisayarlardan da Instagram’da fotoğraf paylaşımında bulunabilmek mümkün.

Siz de fotoğraflarınızı önce bilgisayarda düzenleyip, sonra telefonuna yollayıp, ardından da Instagram paylaşımını mobil uygulama üzerinden yapanlardansanız, bu basit yöntem hayatınızı kurtarabilir.

Masaüstü tarayıcılardan Instagram fotoğrafı nasıl paylaşılır?

Gezindiğiniz internet sitesi, kullanıcı aracısı (user agent) sayesinde ne tür bir cihaz kullandığınızı algılar. Birçok tarayıcıda da kullanıcı aracısının değiştirilebilmesi mümkün. Yani, ister dizüstü ister masaüstü bir bilgisayar kullanın, Instagram da dahil olmak üzere tüm internet sitelerini sanki mobil bir sitede geziniyormuş gibi “kandırabilirsiniz”. Bilgisayar üzerinden Instagram’da fotoğraf paylaşımını mümkün kılan yöntemin kaynağı da burada yatıyor.

Peki bunu nasıl başaracaksınız? Adım adım, tarayıcı tarayıcı ilerleyelim:

Safari

Safari kullanıcıları şu yolu izlemeli: Safari’yi açın > Tercihler > İleri Düzey. Ardından en altta bulunan “Geliştirme menüsünü menü çubuğunda göster” seçeneğini işaretleyin.

Sonra “Özel Dolaşma” modunda yeni pencere açın. Geliştirme > Web Denetçisini Göster > Safari – iOS 10 – iPhone yolunu izleyin. Instagram.com’u açın, hesabınızla giriş yapın ve ekranın alt tarafında bulunan kamera butonu ile dilediğiniz fotoğrafı yükleyin.

Chrome

Chrome tarayıcınızı açtıktan sonra gizli pencere açın. Sonra “Ctrl+Shift+C” kısayolu ile “Geliştirici Araçları”nı açın. Tarayıcının yan tarafında kodlarla dolu bir pencere açılacak. Bu pencerenin en üst kısmında, Elements’in solunda tablet/telefon benzeri bir simge göreceksiniz. Simgeye tıklayın.

Sonra Instagram.com’u açın, hesabınızla giriş yapın ve ekranın alt tarafında bulunan kamera butonunu kullanarak dilediğiniz fotoğrafı yükleyin.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


Kamu Bankaları Yeni Kredi Paketlerini Yayınladı.( Çeyiz, Araba,Ev)
Kamu Bankaları Yeni...
Venue, Twitter'a rakip olmaya hazırlanıyor
Venue, Twitter'a ra...
'AKINCI' belgeselini izlemedim diyorsanız şimdi izleyin
'AKINCI' belgeselin...
Bill Gates'in korkunç itirafları! - Arslan BULUT
Bill Gates'in korku...
Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom'dan açıklama geldi
Turkcell, Vodafone ...
Mark Zuckerberg, dünyanın en zengin 3. insanı oldu
Mark Zuckerberg, dü...