Google Play Pass, aylık 1,99 dolar olan 350+ premium uygulama ve oyunla başladı Google Play Pass, aylık 1,99 dolar olan 350+ premium uygulama ve oyunla başladı

Gönderen: Kaan   Tarih: 2019-09-25 15:51 Kategori: internet | Okundu: 717

İnternet Haberleri ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Google bu hafta gelen Google Play Pass aboneliği, önceden ödenmemiş ücretler, uygulama içi satın alımlar veya reklamlar olmadan, tamamen kilidi olan 350'den fazla uygulama ve oyun sunacak. Google’ın ilk yıl için aylık sadece 1,99 dolar olduğunu söylüyor.


Bu fiyat, ilk 12 ay geçtikten sonra ayda 4.99 dolara çıkacak, bu da piyasaya sürülen Apple Arcade ile aynı. Bu lansman promosyonu yalnızca 10 Ekim 2019 tarihine kadar kullanılabilir .

Google Play Pass

Her iki hizmet de, aylık abonelik için büyük bir birinci sınıf içerik kütüphanesi sağladığından, konsept olarak benzerdir. Ancak ikisi arasında bazı farklılıklar var.

Yeni başlayanlar için, Apple Arcade özel ürünlerle dolu - yani oyunları Andriod'da bulunmayacak. Google Play Pass için bunun tersi geçerli değil. Bunun yerine, Play Pass kataloğunda bazıları ustwo'nun Monument Valley'i gibi iOS'ta ilk olarak ünlerini bulan bazılarını da içeren birçok çapraz platform başlığı var.

Ayrıca, Play Pass'ın lansman başlıklarının hepsi oyun değil. Örneğin AccuWeather, Facetune ve Pic Stitch gibi popüler mobil uygulamaların reklamsız sürümleri de vardır.

Önemli lansman başlıkları arasında Stardew Vadisi, Risk, Terraria, Monument Valley, Star Wars: Eski Cumhuriyet Şövalyeleri, Reigns: Thrones, Titan Quest ve Wayward Souls sayılabilir. Az bilinen bazı eklemeler arasında LIMBO, Lichtspeer, Mini Metro ve Old Man's Journey bulunmaktadır. Diğerleri,  Mayın Savaşı ve Cytus Savaşı gibi, yakında geliyor. Ve küçük çocuklar için, okul öncesi dost Toca Boca klasikleri ve My Town dizileri gibi başlıklar var.

Google, aylık olarak daha fazla başlık eklendiğini söylüyor.

Çünkü münhasırlara güvenmiyor; Google’ın kataloğu, piyasaya sunulan Apple’ın boyutunun üç katından fazla. Söylendiği gibi, Apple'ın Arcade kütüphanesi muhteşem, yüksek kaliteli oyunlarla doluyken Play Pass hava durumu uygulamaları ve fotoğraf editörleri gibi daha birçok yardımcı program ile tamamlandı.

Apple Arcade gibi, yeni abonelik de oyunların tür, popülerlik ve diğer faktörlere göre düzenlendiği Google Play uygulamasında kendi sekmesini alıyor - tıpkı mini bir uygulama mağazası gibi. Ancak, oyunların yalnızca Arcade sekmesinde veya aramada bulunduğu Apple Arcade'den farklı olarak, Google Play Pass başlıkları doğrudan Play Store'da görünecektir. Bir Play Pass bilet rozeti ile gösterilecektir, böylece onları kolayca tanımlayabilirsiniz.

Play Pass aboneliği, oyunların tüm aile ile paylaşılmasını da sağlar. Aile yöneticisi Play Pass üyeliğini, üyelerin her birine bağımsız olarak erişebilecek diğer beş aile üyesiyle paylaşabilir. Bu Apple Arcade ile karşılaştırılabilir.

Google'ın bugünden önce bir Apple Arcade rakip üzerinde çalıştığını zaten biliyorduk. Play Pass aboneliğinin varlığı sızdırılmış ve Google daha sonra bir tweet ile hizmeti doğrulamıştır . Henüz bilmediğimiz, lansman tarihi, ilk resmi fiyatlandırmaydı.

Google Play Pass servisi bu hafta Android'e yayılıyor sadece ABD’deki cihazlar, yakında daha fazla ülke geliyor. 10 günlük bir abonelik, aylık 1.99 ABD doları sınırlı promosyona geçmeden önce kullanılabilir, ardından promosyon sona erdiğinde aylık 4.99 ABD doları fiyat noktasını takip eder.

Ne Apple ne de Google, geliştiricilerle olan anlaşmalarının şartlarını görüşürken, Google daha fazla kişi bir Play Pass başlığı indirirken, gelir geliştiricilerin sürekli olarak daha fazla kazandıklarını söylüyor. Ayrıca, Google’ın ilk lansman teklifini finanse ettiğini, böylece geliştiricilerin gelirlerini etkilemeden daha fazla abone ilgisini kazanabileceğini de açıkladı.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


'AKINCI' belgeselini izlemedim diyorsanız şimdi izleyin
'AKINCI' belgeselin...
Bill Gates'in korkunç itirafları! - Arslan BULUT
Bill Gates'in korku...
Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom'dan açıklama geldi
Turkcell, Vodafone ...
Mark Zuckerberg, dünyanın en zengin 3. insanı oldu
Mark Zuckerberg, dü...
Google Chrome, Kripto para madenciliği yapan reklamları engelliyor
Google Chrome, Krip...
Facebook Shops ile işletmeler ürünlerini direkt kullanıcılara satacak
Facebook Shops ile ...