Gizli Kriptopara Madenciliği Yüzde Bin 189 Arttı Gizli Kriptopara Madenciliği Yüzde Bin 189 Arttı

Gönderen: Kaan   Tarih: 2018-07-09 15:40 Kategori: Coinler | Okundu: 1063

Gizli Kriptopara Madenciliği Yazılımlarının Kullanım Oranı Yüzde Bin 189 Arttı

Kripto Para Haberleri ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Adware, Ransomware ve diğer tüm benzeriware’lar! sizi tanımak güzeldi, şimdi devir gizli kriptopara madenciliği yazılımlarının (Cryptojacking) devri… Kriptopara madenciliğinin tüm dünyayı nasıl etkilediğini biliyoruz. Bilgisayar oyunları için üretilen donanımların tutanın elinde kalması, hiperenflasyon dönemi yaşanıyormuşçasına fırlayan donanım fiyatları ve daha birçok badirenin arkasında yatan neden onlar. Amerikan rüyasını Amerika’ya gitmeden kapınıza getiren kriptoparalar, şimdi internet ve bilgisayar korsanlarının yeni gözbebeği.


McAfee Labs’in gizli kriptopara madenciliği için açıkladığı verilere göre Cryptojacking’in kullanım oranı Ransomware’i solladı. McAfee’de Güvenlik Şefi Raj Samani’ye göre; artık saldırganlar Malware yazılımlarını Ransomware’ın bir parçası olması yerine doğrudan kâr edebilecekleri madencilik yazılımları olarak hazırlıyorlar. Böylece sistemi ele geçirdiklerinde gizlice kârlarının devamlılığını sağlayabiliyorlar.

McAfee’nin Cryptojacking ile ilgili hazırladığı yeni raporun rakamları da Cryptojacking’in bir yılda ciddi oranlara ulaştığını açıklamaya yetiyor. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde 400.000 civarı saptama yapan McAfee, Cryptojacking’in an itibariyle yüzde 629 büyüyerek, 2.9 milyon civarına ulaştığını değiniyor.

Cryptojacking

2017 yılında sadece 200 bin Malware kriptopara yazılımının piyasada olduğunu düşünürsek, rakamların kısa sürede ulaştığı boyutlar gerçekten korkutucu. Korsanların kriptopara madenciliğine kaymalarının birçok nedeni var. En önemli nedeniyse Ransomware’a kıyasla sürekli bir getiri kaynağı oluşturması ve son kullanıcıların sistemlerindeki Cryptojacking yazılımlarını fark edememesinden kaynaklanıyor. Kripto dünyasının takip edilemezliğinin de Malware dünyasın yeni starı olmasında payı büyük.

Korsanların artık şifremizi kırmaya gerek kalmayacağı, bankamıza el sürmeyeceği günlere doğru yelken açıyoruz. Önümüzdeki sene Cryptojacking yazılımlarının kendini yüzde kaça katlayacağı ise sayısal lotodan bozma bilmece denklemi gibi duruyor.

Yüzde bin 189’luk bir artış gerçekten kayda değer ve aslında hepimiz bir yerde bu rakamın içine dahil oluyoruz. Cryptojacking’den uzak durmak adına güvenlik yazılımlarını kullanmak bir nebze güvende kalmaya yetecektir.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA