Facebook, Sinir izleme kol bandını satın aldı Facebook, Sinir izleme kol bandını satın aldı

Gönderen: Kaan   Tarih: 2019-09-24 16:10 Kategori: teknoloji | Okundu: 801

Teknoloji Haberleri ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Facebook,  bir şirketin sözcüsü TechCrunch'a verdiği demeçte, CTRL-labs'ı satın alan NY tabanlı bir şirket olan, hareketi ve kullanıcının sinirsel dürtülerini dijital giriş sinyallerine çeviren bir kol bandı geliştiriyor.


CTRL-laboratuarları Crunchbase'e göre 67 milyon dolar topladı . Girişimin yatırımcıları, diğerleri arasında GV, Lux Capital, Amazon Alexa Fonu, Spark Capital ve Kurucu Fonu'dur. Facebook başlangıç ​​için ne kadar ödediklerini açıklamadı.

sinir izleme kol bendı

Güncelleme: Bloomberg anlaşmayı 500 milyon ila 1 milyar dolar arasında sabitliyor. TechCrunch'a Yakın bir kaynak aynı şeyi söylüyor.

Henüz kapanmamış olan devralım, başlangıçta şirketin Facebook Reality Labs bölümüne girecek. CTRL-labs'ın CEO'su ve kurucu ortağı Thomas Reardon, uzmanları arasında Microsoft'un Internet Explorer'ı kuran ekibin kurulmasını içeren kıdemli bir teknoloji uzmanı olan Facebook, Facebook'a katılacak, CTRL-laboratuarlarının çalışanları da aynı şeyi yapma seçeneğine sahip olacak. söyledi.

Facebook, metin girişi gibi şeyleri sadece düşünerek mümkün kılan invaziv olmayan bir beyin giriş cihazı üzerinde çalışmaktan çok bahsetti. Şimdiye kadar, şirketin bu projedeki ilerlemesinin çoğu, finanse ettikleri üniversite araştırması şeklini alıyor gibi görünüyor. Bu devralımla birlikte şirket, bir gün üretilebilecek teknolojiyle daha yakın çalışıyor gibi görünüyor.

Cihazlarla ve teknolojiyle etkileşime geçmenin daha doğal ve sezgisel yolları olduğunu biliyoruz. Ve onları inşa etmek istiyoruz, ”dedi. Facebook AR / VR Genel Sekreteri Andrew Bosworth, anlaşmayı ilan eden bir yazı yazdı. “Bu yüzden CTRL-laboratuarlarını edinmeyi kabul ettik. Bu tür bir teknolojiyi ölçekli olarak geliştirmeyi ve tüketici ürünlerine daha hızlı bir şekilde sokmayı umduğumuz Facebook Reality Labs ekibimize katılacaklar.

CTRL-labs'ın teknolojisi, kas hareketi ve özel olarak el hareketleri kadar metin girişine odaklanmıyor. Başlangıçtaki ilerleme, en son, kullanıcının el pozisyonunu doğru bir şekilde belirlemek için birçok sensör tipini bir araya getiren bir geliştirici kitinde damıtıldı. Bileğe takılan cihaz, geliştiricilere kamera tabanlı veya eldivenli el izleme çözümlerine alternatif oluşturuyordu. Şirket daha önce kit için net bir kullanım örneği olarak AR ve VR girişi hakkında konuştu. Facebook, bu satın alma işleminin şu anda CTRL-labs 'kitini kullanan geliştiriciler için ne anlama geldiğiyle ilgili ayrıntılı bilgi vermedi.

Bu devralım, Facebook'a Kuzey'in (eski Thalmic Labs) kolluk patentlerini de getiriyor . CTRL-labs , bu yıl başlarında açıklanamayan bir miktar için başlangıçtaki feshi Myo kol bandı ile ilgili patentleri satın aldı .

CTRL-labs'ın satın alınması, Microsoft ve Apple gibi rakiplerin artırılmış gerçeklik ürünleri geliştirmeye devam ettiği için Facebook'un kanatları altında daha fazla IP ve yetenek getiriyor. Oculus'un Facebook'un sanal gerçeklik ürünleri için inşa ettiği Quest ve Rift S gibi birçok teknoloji arasında çok fazla örtüşme var, ancak CTRL-Labs'ın teknolojisi, şirketin daha az hacimli, daha az göze çarpan ve daha dayanıklı girdi cihazları oluşturmasına yardımcı olabilir. .

Gerçekten Leap Motion veya Kinect dahil olmak üzere kamera tabanlı herhangi bir teknolojiye sahip olmamızın temel avantajları var, çünkü doğrudan beyinden ele giden sinyali algılayan vücudun doğrudan üzerindeyiz.” CTRL-labs başkanı Ar-Ge'den Adam Berenzweig, TechCrunch'a geçen yılın sonlarında yaptığı röportajda anlattı. “Çarpışma veya görüş alanı sorunları ile ilgili herhangi bir sorun yok - ellerinizin nerede olduğu, bir eldiven veya bir uzay giysisi içinde olmaları önemli değil.”

Facebook, bu hafta sonunda Oculus Connect 6. geliştirici konferansını düzenliyor ve burada şirketin AR / VR çalışmaları hakkında güncellemeler yapacak.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


Venue, Twitter'a rakip olmaya hazırlanıyor
Venue, Twitter'a ra...
'AKINCI' belgeselini izlemedim diyorsanız şimdi izleyin
'AKINCI' belgeselin...
Bill Gates'in korkunç itirafları! - Arslan BULUT
Bill Gates'in korku...
Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom'dan açıklama geldi
Turkcell, Vodafone ...
Mark Zuckerberg, dünyanın en zengin 3. insanı oldu
Mark Zuckerberg, dü...
Google Chrome, Kripto para madenciliği yapan reklamları engelliyor
Google Chrome, Krip...