franch english german arabic turkish

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Tarih: 2024-03-15 14:29 Kategori: bilgibankasi | Okundu: 532

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Tüketim ekonomisinin hakim olduğu şu günlerde; ev hanımları ile bir işte çalışmayan kimselerin nakde daha fazla ihtiyacı olabiliyor. Bu konumda olan yaklaşık 10-15 milyon insanın olması ve bu insanların ihtiyaçlarının her gün artması bankaları, bu kişilere kredi vermeye yönlendirdi. Normal şartlarda geliri olmayan bireylere kredi vermeyen bankalar; müşteri potansiyellerini arttırmak, yıl sonu hedeflerini tutturmak ve piyasaya hareket kazandırmak için ev hanımlarına da kredi vermeye başladı.


Ev hanımlarına sunulan kredi seçeneklerini incelediğimizde; kredi miktarı, faizi ve vade yönünden daha sınırlı seçeneğin olduğunu görüyoruz. Bankalar, çalışan bireylere göre daha riskli gördüğü ev hanımlarına daha yüksek oranlardan kredi veriyor. Ayrıca bankadan bankaya şartları değişmekle beraber; genellikle bankalar kredi vermek için; maaşlı çalışan birinin kefil yahut bir taşınmazın teminat olarak gösterilmesini istiyor. Bu nedenle ev hanımları; kredi alabilmek için genellikle eşlerini kefil olarak gösteriyorlar.

Ev Hanımları Ne Kadar Kredi Alabilir

Ev hanımları, bankalar için riskli kategoride olması sebebiyle; alacakları kredi miktarı da sınırlı olmaktadır. Ev hanımları, bankaya teminat gösterdikleri evin değerine yahut kefil olarak gösterdikleri kişinin maaşına göre kredi alabilirler.

Ev hanımının kredi alma nedenine göre de; kredi miktarı farklılık gösterir. Kredi alma nedeninin, bir proje kapsamında iş yapmak ise; daha yüksek miktarlarda kredi almak mümkündür. Ancak, sadece ihtiyaçlar için kredi talep edildiğinde alınabilecek kredi miktarı da o oranda düşük olacaktır.

Ev Hanımlarının Kredisi Alması İçin Aranan Kriterler

Ev hanımlarına kredi veren bankalar, öncelikle kredi talep eden ev hanımının kredi notunu inceler. Kredi notu düşük olan yahut hiç olmayan kişilere kredi verilmez. Ev hanımlarının kredi notlarını arttırmak için; kredi kartı kullanması ve kredi borçlarını zamanında ödemesi gereklidir. Bankaya olan borçların düzensiz olarak ödenmesi halinde kredi notunuz düşük olacaktır.

Bankalar kredi notu düşük olan ev hanımlarından mutlaka SSK’ya kayıtlı bir kişinin kefilliğini isterler. Ev hanımları bankalara kefil göstererek kolaylıkla kredi alabilirler.

Ev hanımlarına, vefat eden babalarından veya eşlerinden dul veya emekli maaşı kalmış ise; banka ev hanımının kredi notu düşük olsa bile; belli miktarlarda kredi verebilir. Kefil gösteremeyen, maaşı olmayan ev hanımları ise; kendisi veya başkası adına kayıtlı bir taşınmaz üzerinde ipotek kurmak suretiyle de kredi alabilirler.

Ev Hanımlarına Kredi Veren En İyi Bankalar

Ev hanımlarına en iyi kredi faiz oranları ile vade seçeneklerini sunan bankaları sizler için derledik.

  • TEB Ev Hanımlarına Kredi

Gelir belgesi olmadan ihtiyaç kredisi veren TEB, ev hanımlarına %1.25’den başlayan faiz ve 36 aya varan vade seçenekleri sunuyor. Ayrıca CEPTETEB kullanan müşterilerine de daha ayrıcalıklı teklifler sunan TEB, kefilsiz olarak %1.50’den başlayan ve 48 aya varan vade seçenekleri ile ev hanımlarına kredi verdiğini söylemeliyiz.

Türk Ekonomi Bankası’nın verdiği kredilere CEPTETEB uygulamasını kullanarak kolaylıkla başvurabilirsiniz.

  • QNB Finansbank Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımlarına, ihtiyaç kredisi altında kredi kullandıran QNB, gerekli şartları sağlayan herkese 10.000 TL’ye kadar kredi veriyor. Günlük olarak faiz oranlarını güncelleyen QNB, son olarak %1.52 faiz ve 48 aya varan vade seçeneği ile kredi teklifi sunuyor.

QNB Finansbank’tan kredi almak isteyen ev hanımları, internet bankacılığı üzerinden gerekli belge ve başvuru formunu göndererek krediye başvurabilirler.

  • İş Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımlarına destek olmak isteyen bir başka bankada İş Bankası’dır. Ev geçindirmenin zor olduğu şu dönemde ev kadınlarının nakit sıkıntılarını hızlı çözümlere getirmek isteyen İş Bankası, %1.53’den başlayan faiz ve 48 aya varan vade seçenekleri ile ev hanımlarına kredi vermektedir.

İş Bankası ev hanımlarına kredi verebilmek için, mutlaka bir kefil yahut bir gayrimenkul ipoteği istemektedir. Bu koşulları sağlayan her ev hanımı, şubeye giderek krediye başvurabilir.

  • Odeabank Ev Hanımlarına Kredi

Piyasadaki müşteri sayısını arttırmak isteyen Odeabank, bu kapsamda ev hanımlarına, %1.58’den başlayan faiz ve 48 aya varan vade seçenekleri ile ihtiyaç kredisi vermektedir. Kredi talep eden ev hanımının, kredi notuna göre 35.000 TL’ye kadar kredi limiti artmaktadır.

Odeabank ihtiyaç kredisine başvurmak için; internet bankacılığını kullanabileceğiniz gibi şubeye giderek, size özel kredi teklifi de isteyebilirsiniz.

  • Aktifbank Ev Hanımlarına Kredi

Son dönemde N Kolay kredi kampanyası ile adını duyuran Aktifbank, ev hanımlarına kredi vermek için herhangi bir kriter aramamaktadır. Ev hanımının kredi notunun düşük olması, kefil göstermemesi halinde dahi kredi verilmektedir.

Hiçbir kritere bakılmadan kredi veren Aktifbank, büyük bir risk aldığı için %2.30’dan başlayan oranlar ve 48 aya varan vade seçenekleri ile kredi veriyor. Diğer bankalardan kredi alamayan ev hanımları için veli nimet olan bir kredi teklifi olarak bakılabilir. N kolay krediye başvurmak için; Aktifbank’ın internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

  • Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Ekonominin büyümesi ve kadınların iş hayatına girmesi için sosyal projeler yürüten Ziraat Bankası, nitekim kendi işini kurmak yahut işini büyütmek isteyen ev hanımlarına çok avantajlı kredi teklifleri sunuyor. Ev hanımlarına verdiği krediler için sabit bir faiz uygulaması bulunmayan Ziraat Bankası, her müşterisine özel teklifler sunuyor.

Ev hanımlarının kredi ödemelerini uzun bir süreye yaymasına da imkan veren Ziraat Bankası, müşterilerine 60 ay ile 96 aya varan vade seçenekleri de sunmaktadır. Ziraat Bankası’ndan kredi kullanmak isteyen ev hanımlarının, bir şubeye uğraması yeterlidir.

  • Denizbank Ev Hanımlarına Kredi

Denizbank, ev hanımının kredi notuna göre %1,50’den başlayan faiz ve 48 aya varan vade seçenekleri sunmaktadır. Emekliler ile ev hanımlarına verdiği özel kredilerle bilinen Denizbank, en kolay kredi kullandıran bankaların başında geliyor. Sadece telefonunuzdan göndereceğiniz bir SMS ile 80-90 bin TL’ye varan miktarlarda kredi alabilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar bunlarla sınırlı olmamakla beraber, aralarındaki en iyi tekliflere sahip olanlar bu bankalardır. Ancak, bir girişiminiz yahut bir fikriniz varsa faizsiz – karşılıksız KOSGEB kredilerine başvurmanızı tavsiye ederiz.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.