BMW araçlarını geri çağırıyor! (2010 ve 2017) BMW araçlarını geri çağırıyor! (2010 ve 2017)

Gönderen: Kaan   Tarih: 2018-10-24 14:12 Kategori: otomobil | Okundu: 986

Otomobil Dünyası ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

BMW tarafından yapılan açıklama ile 2010 ve 2017 yılları arasında üretilen 4 ve 6 silindirli modelleri geri çağırdı. Yaşanılan bu gelişme ile birlikte BMW geri çağırma olayı gündeme bomba gibi düştü.


BMW geri çağırma olayı ile gündemde!

Alman otomobil devi BMW geri çağırma olayı ile gündemde. Dev otomobil üreticisi bir milyondan fazla 6 ve 4 silindirli modellerini egzoz sisteminde yangın çıkarabilecek riskten dolayı geri çağırıyor.

BMW tarafından yapılan açıklama ile birlikte,  bazı dizel araçların egzoz sisteminde yangın çıkarabilecek bir riskten ortaya çıkmasından dolayı gönüllü olarak geri çağırdığını kamuoyuna duyurdu.

Hatırlayacağınız üzere BMW geçtiğimiz Ağustos ayında Güney Kore’de egzoz gazının devir daimini sağlayan modüldeki teknik bir arızadan dolayı, 30’dan fazla aracında yangına sebebiyet vermişti. Daha sonrasında ise kullanıcılardan teker teker özür dileyen otomobil üreticisi bu sorunun yaşanmaması için önlemler almaya başlamıştı.

Bu durumdan dolayı araçlarını geri çağıran BMW geçtiğimiz Ağustos ayında, Avrupa ve Asya ülkelerinden toplam 485 bin otomobili geri çağırmıştı. Şimdi ise bu sayıyı 1.6 milyona çıkartacak olan otomobil üreticisi, yaşanılacak olan aksiliklerin önüne geçmek istiyor.

Araçlarını geri çağıran üretici, egzoz gazının devir daimini sağlayan modülü inceleyecek. Daha sonrasında ise modülde herhangi bir arıza tespit edilirse, belirlenen parçalar ücretsiz olarak değiştirilecek. Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


'AKINCI' belgeselini izlemedim diyorsanız şimdi izleyin
'AKINCI' belgeselin...
Bill Gates'in korkunç itirafları! - Arslan BULUT
Bill Gates'in korku...
Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom'dan açıklama geldi
Turkcell, Vodafone ...
Mark Zuckerberg, dünyanın en zengin 3. insanı oldu
Mark Zuckerberg, dü...
Google Chrome, Kripto para madenciliği yapan reklamları engelliyor
Google Chrome, Krip...
Facebook Shops ile işletmeler ürünlerini direkt kullanıcılara satacak
Facebook Shops ile ...