Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar 2019 Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar 2019

Gönderen: Kaan   Tarih: 2019-08-29 18:18 Kategori: ekonomi | Okundu: 356

Ekonomi ve Finans ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nedir?


Bloke teminatlı kredi kartı, bankalardan kredi kartı almadan önce bankaya verilecek olan mevduat taahhüdü karşılığında alınabilen bir kredi kartı türüdür. Bankaya taahhüt edeceğiniz mevduat birikimi doğrultusunda, bankadan bir vadeli veya vadesiz mevduat hesabı açarakalabileceğiniz bu kredi kartı başvuru aşamaları olarak değerlendirildiğinde diğerlerinden farklı olsa da, kullanım ve limit oranları bakımından değerlendirildiğinde normal bir kredi kartından hiçbir farkı yoktur. Başvuru yaptığınız kredi kartının markasına göre tüm özelliklerini kullanabilir, limitler dahilinde dilediğiniz şekilde taksitli alışverişler yapabilirsiniz.

Bloke Teminatlı Kredi Kartlarında Tutarın Belirlenmesi

Bloke teminatlı kredi kartlarında, bankanın teminat olarak isteyeceği para, talep edeceğiniz kart limiti ve kart özelliklerine göre belirleniyor. Sizin teminat olarak göstereceğiniz tutar doğrultusunda kart limitiniz belirlenmektedir. Ancak bankanın teminat olarak isteyeceği tutar talep ettiğiniz kart limitinden daha fazla olacaktır. Bunun nedeni ise kişinin kart borcunu ödeyememesi halinde oluşacak faiz ve diğer masraf ücretlerini karşılayabilmek olmaktadır. Bloke Teminatlı Kredi Kartı Özellikleri Borcun ödenememesi durumunda, kartın kullanıma kapatılması ve teminat gösterilen hesaptan borcun ödenmesi, Ödenmiş kart aidatının iptal isteminin yapılamaması, Düşük olan kredi puanının düzenli ödemelerle daha hızlı yükseltilebilmesi gibi özellikleri bulunuyor.

Bloke Teminatlı Kredi Nasıl Alınır?

Bloke teminatlı kredi kartlarına internet veya telefon bankacılığı aracılığı ile başvuru yapılamamaktadır. Bu nedenle, bu kredi kartı hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, muhakkak müşterisi olduğu bankanın şubesine giderek başvuruda bulunması gerekmektedir.

Bu aşamadan sonra, bloke verilecek tutarın yatırılacağı bir mevduat hesabı açılır. Bu mevduat hesabı sonucunda sahip olacağınız kredi kartı için vereceğiniz bloke tutarı, en az kart limiti üzerinde olmak zorundadır.

Bloke Teminatlı Kredi Veren Bankalar Nelerdir?

Günümüzde bloke teminatlı kredi ve kredi kartı hizmeti veren bankaların sayısı oldukça azdır. Bankalardan bloke teminatı ile kredi veya kredi kartı sahibi olmak isteyen vatandaşlar sırasıyla şu bankalardan yararlanabilir:

 

  • Garanti Bankası,
  • YapıKredi Bankası,
  • DenizBank,
  • VakıfBank,
  • TEB Bankası,
  • QNB Finansbank,
  • Ziraat Bankası.

gibi bankaları tercih ederek, teminat karşılığında kredi kartı kullanabilirsiniz.

Bahsi geçen, bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar, müşterilerine farklı özelliklerde kredi imkânı sunduğu için muhakkak işlem öncesinde bilgi alınmalıdır.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


Enerji terapisi şeytan çıkarma ayini'ne benzetildi.
Enerji terapisi şey...
Yeni Peugeot SUV 2008'in Türkiye fiyatı belli oldu
Yeni Peugeot SUV 20...
Ordu'da bir ağacın gövdesinden 17 ağaç yetişti
Ordu'da bir ağacın ...
Türk Kızılay’dan deprem için yardım kampanyası
Türk Kızılay’dan de...
AKUT Güvendeyim uygulaması sosyal medyada gündem oldu.
AKUT Güvendeyim uyg...
Emniyet Genel Müdürlüğü 24.01.2020 Tarihli Basın Açıklaması
Emniyet Genel Müdu...