And Then We Danced filminin Gürcistan galasına saldırı And Then We Danced filminin Gürcistan galasına saldırı

Gönderen: Kaan   Tarih: 2019-11-12 12:34 Kategori: film-tanitim | Okundu: 534

Film Haberleri ile İlgili Son GönderilerDaha Fazlası

Levan Akin imzalı Ve Sonra Dans Ettik (And Then We Danced) filminin Gürcistan’daki galasına aşırı sağcı gruplar saldırdı.


Levan Akin imzalı Ve Sonra Dans Ettik (And Then We Danced) filminin Gürcistan’daki ilk gösterimleri sağcı grupların saldırısına uğradı. İsveç, Gürcistan, Fransa ortak yapımı filmin Tiflis'teki prömiyerinde yüzlerce aşırı sağcı grup ‘Gürcü Yürüyüşü’ (Georgian March) üyesi, gökkuşağı renkli bayrakları yaktı.

And Then We Danced film izle

FİLM OSCAR YOLUNDA

Gürcistan’da tepkilerle karşılaşan film 72. Cannes Film Festivali’nin en dikkat çekici filmlerinden biri oldu. Ve Sonra Dans Ettik (And Then We Danced) filminin İsveç’in aday adayı olarak seçilerek Oscar yarışına girmesine Gürcistan’da aşırı sağcı gruplar ve dini kuruluşlar tepki gösterdi.

Tartışmalı filmin Tiflis’teki ilk gösterimi için satışa çıkarılan beş bin biletin 13 dakikada tükendiği belirtiliyor.

Aşırı sağcı gruplar günler öncesinden filmin ülkedeki ilk gösterimine engel olacaklarını açıkladılar. Bu açıklamanın ardından filmin ilk gösterimi ile ilgili endişelerini dile getiren yönetmen Levan Akin, Facebook hesabında yayınladığı açıklamada “Bilet alan insanların sırf bir film izlemek için sözlü tacize, hatta belki de saldırıya maruz kalma riskini göze almaları gerekmesi gerçekten absürt.” ifadelerini kullandı.

Olaylar sonucunda 25 kişi gözaltına alındı. Aralarında Gürcistanlı aktivisit Ana Subeliani‘nin de bulunduğu çok sayıda kişi aşırı sağcı grupların saldırıları sonucu yaralandı. Subeliani’nin kanlar içindeki görüntüsü sosyal medyada hızla yayılırken, Subeliani yaptığı açıklamayla saldırıya uğradıkları sırada polisin hiçbir şey yapmadığını söyleyerek yaşanan bu olaylara güvenlik güçlerinin seyirci kaldığını iddia etti.

Ve Sonra Dans Ettik (And Then We Danced) filminin konusu

Çocukluğundan itibaren dansa ilgisi olan Merab, bir Gürcü topluluğu ile birlikte çalışır. Tutku ile bağlı olduğu dans ile hayatındaki sorunlarından uzaklaşmayı planlayan Merab, en iyisi olabilmek için hiç yorulmadan çalışır. Ancak onun hayatı, gruplarına yeni bir dansçının dahil olmasıyla bambaşka bir hal alır. Grubun yeni üyesi Irakli’yi başlarda en güçlü rakibi olarak gören Merab, zamanla farklı duygulara kapılır. Irakli’ye karşı farklı hisler beslemeye başlayan Merab, bu süreçte kendisini ve bedenini tanımaya başlar.

TÜRKİYE'DE VİZYONA GİRECEK

Türkiye’de ilk kez Filmekimi ve Ayvalık Film Festivali’nde gösterilen "Ve Sonra Dans Ettik", 15 Kasım’da vizyondaki yerini alacak.Yorumlar: (0)

Henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum:

CAPTCHA


XAPK Dosyası Nedir? Nasıl çalışır?
XAPK Dosyası Nedir?...
Android Rootsuz Uygulama Tamamen Nasıl Kaldırılır?
Android Rootsuz Uyg...
iOS 14 Public Beta yayınlandı!
iOS 14 Public Beta ...
Kadın kooperatiflerine 150 bin liraya kadar hibe desteği
Kadın kooperatifler...
359 TL taksitle ev alma fırsatı!
359 TL taksitle ev ...
Sağlık Bakanlığı'ndan koronavirüs tedbirlerinde güncelleme
Sağlık Bakanlığı'nd...